Портал Молодіжних Організацій


"МОЛОДІСТЬ"


Історія програми "Збережи енергію"

Історія розвитку популяризації енергозбереження серед молоді в Україні

2007 рік

В Україні розформовано Держкоменергозбереження, стратегічним напрямком в молодіжному середовищі опікується тільки РХМ за підтримки Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту. Результатом цього етапу акції стало зменшення витрат на споживанні електроенергії тільки в одній Білоцерківський школі №3 на 40 тис. грн. А таких шкіл Україні дякувати Богу, вже налічується дуже багато, але все ще недостатньо. Тож продовжуємо працювати

2006 рік

Врахувавши минулорічні потреби в подібній літературі, розробляється молодіжний варіант книги "Збережи енергію". В херсонській школі №35 за ініціативою школярів створено аналог "Тимурівського загону" котрий опікувався якістю облаштування місцевого мікрорайону на зимовий період. В результаті в перше за останні кілька років, уроки в школі діти відвідували без верхнього одягу.

2005 рік.

На основі досвіду попередніх років та проведеного конкурсу серед школярів видається перша в Україні дитячо-пізнавальна книга - збережи енергію. В ряді областей України проходять зустрічі з представниками сфери освіти для надання цих книг шкільним бібліотекам. Такої високої зацікавленості оргкомітет просто не очікував.

2004 рік.
По результатам попередніх років проведено аналіз здобутків, вперше представники молоді приймають участь в науково-практичних конференціях, проводяться соціологічні дослідження у Вузах та школах щодо способів популяризації та зацікавлення молоді проблематикою енергозбереження. Вперше піднято питання співпраці навчальних закладів з регіональними інспекціями з енергозбереження для забезпечення нормального опалення та утеплення приміщень в школах на період опалювального сезону.

2003 рік.
За підтримки TACIS проведено всеукраїнський конкурс дитячого малюнку та віршів щодо енергозбереження. Переможці отримали комп'ютери.

2002 рік.
Розробляється "Звернення до молоді" в котрому на побутовій мові, аргументовано пояснюються природні та державні втрати від неохайного ставлення до енергоносіїв в побуті. Спеціально для молодих автомобілістів розроблено за підтримки представників TACIS поради оптимального обслуговування транспортних засобів.

2001 рік.
За перші два етапи акції "Молодь за розумне використання енергії" відвідали 15 областей. Вході яких проведено семінари та круглі столи за участю активної молоді, представників влади та регіональних інспекцій з енергозбереження. Зібрано матеріали щодо інтересів молодих людей.

2000 рік.
Вперше в історії України інформацію про дбайливе ставлення до природних ресурсів держави систематизують для побутового використання та в освітньому варіанті розповсюджують серед дітей та молоді.

Молоді агітатори

© 2005-2019
Портал "Молодість"
Адреса: м.Київ, вул.Горького, 95
Телефон: (044) 374-07-10
E-mail: info@molod.kiev.ua